Poděkování organizátorům Noci kostelů

Publikoval(a) Jakub Jirovec dne

Vážení duchovní správci, vážení organizátoři Noci kostelů,

s velkou vděčností za celý organizační tým Noci kostelů vám děkuji za vaše nasazení. Mnozí jste již do SMS zprávy připsali, jak u vás program proběhl. Děkujeme těm, kteří měli mnoho práce i těm, ke kterým dorazilo jen málo lidí. Dohromady tvoříme jeden celek, který díky velkému množství míst vytváří obrovskou celonárodní akci. Každý má v tomto celku své místo a svůj význam.

Podle odhadu jsme letos na území pražské arcidiecéze, tedy na území Prahy a zhruba Středočeského kraje zaznamenali téměř 79 500 návštěvnických vstupů v 292 kostelích (v roce 2019 to bylo 140 000 vstupů v 350 kostelích). Tento údaj považuji za výborný vzhledem ke covidovým opatřením i opatrnosti lidí. Mnohde se skutečně přišla podívat i Policie ČR, ale všechny zprávy zatím svědčí o tom, že nás spíš přišli podpořit než kontrolovat. Také zatím nemáme žádné zprávy o konfliktech či výtržnostech. Z tohoto titulu si dovolím shrnout, že se zdá i letošní Noc kostelů opravdu vydařená.

S velkou vděčností Bohu a také vám za celý tým Noci kostelů

P. Mgr. Ing. Michal Němeček
ředitel Pastoračního střediska

Kategorie: Nezařazené